Play Store’da Geliştiricilerin de puan vermeleri

Play Store’da Geliştiricilerin de puan vermeleri

 

 

Play Store'da Geliştiricilerin de puan vermeleri
Play Store’da Geliştiricilerin de puan vermeleri

Çok ses getirecek bir konuya başlıyoruz. Çay yada kahve yada en iyisi sıcak süt de olur. Hadi başlıyoruz. Konumuz Play Store’da Adaletsiz Puanlama ve Geliştiriciler de Kullanıcıya Puan vermesi olayı.

Henüz Play Store’da geliştiriciler kullanıcılara puan veremiyor. Bu şekilde bir kısım olmalı ve geliştirici de verilen puana bir karşılık verebilmesi şart.

Şu örnekte ilk adımı biz attık. Tüm Dünyaya hayırlı olsun. önce örneği gösterelim sonra muhabbeti sürdürelim arzu ederseniz. 😂👍

Nasıl buldunuz? Bizce gayet adil olur ve ayrıca kullanıcılar da daha tutarlı ve daha doğru puanlama yapabilir. Çünkü verdiği puan ne kadar doğru olursa geliştirici de daha doğru bir rotada önüne bakıp ilerleyebilir. 
 
Google Play’in de uzun süredir farkında olduğu puanlama sistemindeki aksaklıklar arasında , kullanıcıları yönlendiren bazı whatsapp gurupları ve web siteleri ve uygulama geliştiricileri ile puanlama sürekli baltalanmaktadır. Puanlamayı baltalayan diğer taraf ise kullanıcılar olabiliyor. Keyfi puanlama veya uygulamadaki bir eksikten dolayı sıfırı basan insanların görüşleri bir uygulamanın gerçek puanına ulaşmayı maalesef engelleniyor. 
 
Örneğin bugün milyarlarca inanın kullandığı facebook uygulamasının şu anki puanı kaç dersiniz? Tahmin edin. 4.1 evet sadece 4 puan. Mark ve ekibi  sıfırdan yarattığı ve dünyanın merkezine koyduğu facebook sadece 4 puan alabiliyor. Google Gmail de 4.3 ile önde facebooka rakip olan Google plus+ ise 4.2 ile bir tık önde duruyor. 
 
 
Özetle geliştirici ağzı ile kuş tutsa bile yine de tutarsız kullanıcı puanlaması ve başka etkenler ile emeklerin tam karşılığı şu anda tam hakkıyla alınamıyor. 
Biz Dinozor Apps olarak daha adil ve doğru bir sistem kurulmasına ta şimdiden destek olmak için bu makaleyi yayınlamayı uygun bulduk. 
 
Daha net bir puanlama tüm kullanıcıların bir uygulamayı değerlendirmesinde çok önemli bir rolü vardır. Siz de markette puan verirken çok yönlü düşünüp puan vermeye çalışarak tüm geliştiricilere destek olabilirsiniz.  Puanlarınız oylarınızdır ve oylarınız dürüstçe olduğunda karşılığını daha çok alacaksınız mutlaka.
 
 
Aşağıda ilgilenenler için popüler uygulamamlar ve 2017 sonu ile güncel puanlarına ulaşabilirsiniz.
 
Facebook   4.1
Fb Messenger  4.1
Instagram  4.3
 Twitter  4.3
 Skype  4.1
 Google Search uygulaması  4.4
 Google Chrome Mobil  4.3
 Google Plus+  4.2
 Google Translate  4.4
 Gmail  4.3
 Youtube  4.3
 Spotify Müzik  4.6
 Pinterest  4.6
 ?  5.0


Adaletli puan ver lütfen 🙂

Sevgiler saygılar…

Dinozor Apps