İnternet Bağlantısı Neden Gerekli?

İnternet Bağlantısı Neden Gerekli? Uygulamlarımızda internet olmadan erişim yok malum. Bunun bir çok nedeni olabilir.

 

Uygulamalarda İnternet Bağlantısı Neden Gerekli?

İnternetsiz uygulama neredeyse kalmadı bunun bir çok nedeni hybrid uygulama teknolojisi olabilir. Hybrid hem internetli hem de internetsiz olarak düşünülebilir. Yani uygulamalar internetten veri çekiyorsa internet olmadan ya çalışmaz ya da kısıtlı çalışır… Diğer yönden ise ekonomik boyutu ve bunlarla bağlı sebepler olabilir.

Kullananlar bilir Dinozor Apps ailesinin bir ferdi de Telefon Şakası uygulamasıdır.
Telefon Şakası uygulaması alt tarafı neden internet gerekiyor ki? şeklinde market sayfamızda bize bir soru yöneltildi. Biz de bu sorudan yola çıkarak açıklama yapmayı uygun bulduk.

 

Ek Uygulama Özellikleri

Bazı özellikleri kullanabilmeniz için örneğin, anket, mesaj, diğer uygulama bağlantıları ve web sitemizde iletişim hattımıza ulaşıp bize yazmanız için yine internet bağlantısı gerekiyor.

 

Uygulamalardaki Reklamlar

Reklam sunmak için internet bağlantısı gerekir.

Ücretsiz sürümlü uygulamalar genelde reklamlı olur. Ücret karşılığı satın aldığınız uygulamalarda reklam olmaz pek. Reklamlar size daha iyi hizmet sunmamız için bize destek oluyor.

Reklamlar kolayca atlanabilecek yapıda yayınlanır. Bazı reklamlar süreli olabilir. Örneğin Youtube reklamları. Reklamlar çok düşük internet kotası tüketir. Reklam yayını ve optimizasyonu dünya devleri yani Google ve Facebook gibi firmalar yapıyor. Bunlar kota konusunda hassas olmak zorundalar. Reklam yayını öncesinde kullanıcının wifi bağlantısı açıksa reklamlar oradan çekilebilir.

Reklamlar sunulan fırsatları ayağınıza kadar getirir. Yeni ürün ve Fırsatlar reklamlarla fark edilebilir.

 

Sonuç

Daha iyi hizmet verebilebilmek adına ve bir çok açıdan bakılınca internet bağlantısı gerekli.

Anlayışınız ve desteğiniz ve varlığınız için çok teşekkür ederiz.

 

Dinozor Apps uygulamaları ücretsiz olarak Google Play Store‘dan indirilebilir.