Google Play Protect Koruma Sistemi

 Google Play Protect Koruma Sistemi

 Google Play Protect Koruma Sistemi
Google Play Protect Koruma Sistemi

Google Play artık Uygulamalarımızı her gün güvenlik önlemleri gereği tarıyor. Sadece yüklü Uygulamalarımız da değil 50 milyar uygulamayı her gün bir kez  tarıyor. Güvenlik konusundaki bu desteği gerekli olmakla birlikte Google teşekkürü hak etti. Google Play Protection bundan sonra Google Play Koruma olarak anılacak ve bu makale boyunca sadece Koruma denilecektir.

Bu sayede güvenlik uygulamalarının herhangi bir uygulamayı zararlı göstermesi ile o uygulamayı kullanmaktan endişe etmenize gerek yok. Çünkü zaten Google tüm uygulamaları her gün tekrar kontrol ediyor.

Bu arada fark ettiniz mi acaba bizim iki uygulama da görselde var ve testi geçen uygulamalar arasında 😀 Zaten endişemiz yok bu konuda çünkü uygulamalarımızın güvenliği bizim için çok önemli. Emek vererek hazırladığımız bu çalışmalarımızın ürünü güvenli bir halde sizlere hizmet etmekten mutluluk duyarak çalışıyoruz.
Google Koruma zaten cihazınızda yüklü daha doğrusu Google Play yani Android mağazası ek bir uygulama ile koruma işini de yapıyor. Gerçi korumayı uygulamanın kendisi değil de Google Play Güvenlik Ana sistemi arka planda yapıyor büyük olasılıkla.  Biz görünen tarafı ile devam edelim. Koruma hazır ayarlarla geliyor dilerseniz herhangi bir sorun oluştuğunda / uyumluluk vb. ayarları geçici bir süre devre dışı bırakabilirsiniz. Onun haricindeki durumlarda ayarları olduğu gibi yani seçili bırakmanızı öneririz.
Nedir bu ayarlar bakalım
* Cihazı güvenlik tehditlerine karşı tara
Bu ayarı seçili bırakın böyle yarın belki yarından da yakın bir virüs vb bir tehdide karşı hazır olursunuz.
* Zararlı uygulama tespitini iyileştirme
Bilinmeyen uygulamalardan kastı Play Store üzerinden yüklenmemiş uygulamaları da taramaya al demek istiyor. Özellikle yasa dışı yollarla paralı uygulamaları beleşe kullanmak isteyenler için BÜYÜK RİSK olduğunu bilen Google amca bu kitleyi de korumak istiyor.( Çok babacan bir davranış alkış 🙂
* Ücretsiz uygulamaları beleşe almanın sakıncaları için bir makale hazırlayacağız 🙂